fbpx
Menu Zamknij

Harmonijny harmonogram sprzedaży, aby działać w naszym CUDownym stylu

Przez ponad 6 lat w swojej pracy dla korporacji farmaceutycznych budowałam harmonogramy realizacji projektów oraz przygotowywałam budżety. Dziś doceniam to, że w ten sposób nabyłam umiejetność przenoszenia kreatywnych pomysłów w konkretne ramy czasowe, co pozwalało dostarczać Klientom ich wymarzone rozwiązania. Harmonogramy realizacji prac stanowiły punkty odniesienia, często były modyfikowane, jednak zawierały wszelkie informacje, które pozwalały doprowadzić do finalizacji danego projektu. 

Obecnie w mojej pracy wspieram kreatywne biznesy online, które być może nigdy nie miały lub nie chcą mieć styczności z czymś takimi jak harmonogram realizacji czy harmonogram sprzedaży. Być może sama myśl o jakiejś tabelce wprawia w stan zniechęcenia (tabelki fuj!) i przyczynia się do spontanicznego dodawania wszelkich treści, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do chaosu i kompletnego niezrozumienia przez naszego odbiorcę, czym my się zajmujemy (często dotyczy to biznesów, gdzie jest dość dużo różnych produktów czy usług). 

Jak poradzić sobie z niechęcią do tabelek? 

Prowadząc biznes w swoim CUDownym stylu – czyli swoim własnym stylu – szukamy dla siebie najlepszych rozwiązań. Takich, które czujemy i które z nami totalnie rezonują. To, co sprawdza się u mnie i moich Klientów związane jest z wizualizacją oraz dziękczynną afirmacją. 

O czym mowa? 

Przygotowywanie harmonogramów realizacji jest wspaniałe, kiedy widzimy nasz biznes. Nasze gałęzie biznesu, naszą misję i wizję, To, co nas wyróżnia, naszych Klientów, którym pomagamy w najlepszy sposób, nas samych jako CEO.

Wizualizację biznesu możesz zrobić samodzielnie zastanawiając się nad tym:

 • Co robisz? Jak to robisz? – czyli jakie są Twoje gałęzie biznesu?
 • Po co to robisz i jak chcesz się rozwijać? – w kierunku misji i wizji
 • Co Cię wyróżnia na rynku? Za czym opowiada się Twój Klient?
 • Do kogo kierujesz swoją ofertę? – czyli kim jest Twój idealny Klient
 • Kim Ty jesteś jako CEO?     

Możesz również wziąć udział w warsztatach budowania swojego Business Boardu ze mną. Tutaj efektem końcowym jest kreatywna tablica Twojego biznesu, która pokazuje możliwości Twojej firmy i tym samym aż zachęca do harmonijnej pracy nad jej rozwojem. 

Kreatywną tablicę możemy także stosować do mniejszych i większych projektów. Ostatnio mojej siostrze Ani, z którą współpracuję od ponad siedmiu lat na gruncie biznesowym pomogłam stworzyć mapę jej nowego przedsięwzięcia, jakim jest Studio Bezarchitekta. 

Co zrobiłyśmy: 

 1. Podzieliłyśmy prace związane z powstaniem studia na kategorie 
 2. W każdej kategorii powstała TO DO lista – czyli konkret co jest do zrobienia 
 3. Do każdej kategorii zapisałyśmy dziękczynną afirmację, która wypływała prosto z serca i stanowiła taką kwintesencję tego, za co jesteśmy wdzięczne w ramach tego projektu oraz za to, co pragniemy przyciągnąć 
 4. Następnym etapem jest zrobienie wizualizacji konkretnych rozwiązań czy produktów, jakie zapraszamy do tej przestrzeni – konkretne drzwi, okna czy urządzenia sanitarne.      
 5. I ostatnim elementem jest przygotowanie harmonogramu realizacji, który jest już tak naprawdę wisienką na torcie, czymś lekkim do przygotowania, ponieważ czujemy CAŁĄ SOBĄ, że to, co robimy wynika z naszej misji i pasji działania

Połączenie wizualizacji i dziękczynnej afirmacji wspiera w realizacji projektów. Taką kombinację tych dwóch narzędzi stosuję również w pracach nad Mapą Marzeń, która pomaga w świadomym kreowaniu życia czy pomaga wyobrazić sobie cele w takim kształcie, jakim chciałabyś je doznać. 

Jak zatem podejść do przygotowania samego harmonijnego harmonogramu sprzedaży? 

Harmonogram sprzedaży to fajne narzędzie, które pomoże sprawnie przeprowadzić naszych odbiorców przez to, co chcemy o naszym produkcie powiedzieć z uwzględnieniem potrzeb naszych potencjalnych Klientów. Ja wychodzę z założenia, że sprzedaż to pomoc w rozwiązywaniu trudności naszych Klientów i dostarczanie im wartości, zmiana ich życia na lepsze. Widzę ogromną, piękną wartość w tym, co robię i to powoduje, że myślę zawsze w kategoriach WIN – WIN i tym samym sam proces sprzedaży wygląda jak rozmowa dwóch koleżanek, które spotykają się na kawie, aby omówić pewne biznesowe kwestie. Nasze podejście i przekonanie o samej sprzedaży determinuje nasz sposób działania.  

Jak można podejść do przygotowania harmonogramu sprzedaży produktu?

 1. Zrób burzę mózgów i odpowiedz sobie na pytania:
  1. Jaki problem rozwiązuje Twój produkt / usługa? 
  2. Jakiej dostarcza wartości? 
  3. Jakie są korzyści z użytkowania lub jakie korzyści klient otrzyma po skorzystaniu z usługi / produktu? 
  4. Co się składa na produkt? 
  5. Skąd pomysł na produkt? 
 2. Zastanów się, jak to czym jest Twój produkt, co zmienia dla odbiorcy, jakiej transformacji jesteś obietnicą przełożyć na opowieść o Twoim produkcie?
 3. Stwórz prosty harmonogram sprzedaży, w którym podzielisz treści na kanały, jakimi się komunikujesz. 
 4. Publikuj. Harmonogram jest twoim GPSem, który możesz zmodyfikować w zależności od sytuacji.

Wskazówki: 

 • W harmonogramie sprzedaży możesz uwzględnić działania, jakie podejmujesz przez rozpoczęciem typowej kampanii sprzedażowej (np pokazujesz jak pracujesz nad projektem / produktem) 
 • Do harmonogramu koniecznie dodaj wszystkie stałe aktywności, jakie dzieją się w Twoim biznesie 
 • Aby lepiej zarządzać tym, nad czym pracujesz wpisz w swój kalendarz wszelkie stałe prace w Twoim biznesie, spotkania etc, zobacz jakie są zadania na dany tydzień i je rozplanuj (u mnie jest 5 stałych elementów, jakie pojawiają się w każdym tygodniu: 3 posty na IG, live w poniedziałek, zadanie Rozwijam biznes w swoim CUDownym stylu, newsletter, blog – dzięki temu wiem, co w jaki dzień należy przygotować, aby zachować regularność (ja akurat tak lubię, u Ciebie może być inaczej)
 • CUDownie w harmonijnym realizowaniu harmonogramu sprawdzają się statusy Twoich biznesowych projektów. Jest to cotygodniowa rozmowa z i o Twoim biznesie, którą możesz prowadzić sama ze sobą. To pomaga w utrzymaniu fajnej energii i flow w Twojej firmie. W poniedziałki na moim kanale Instagram prowadzę o godz. 9:15 live, który jest przypominajką o tym, że warto jest zrobić podsumowanie i zaplanować kolejne aktywności. Pytania do statusu znajdują się w bezpłatnej wersji Planera Rozwoju Biznesu w Twoim CUDownym stylu  
 • Samo tworzenie harmonogramu sprzedaży jest dla mnie niesamowitą kreatywna zabawą. Jest to połączenie działań strategicznych z kreatywnymi koncepcjami pokazującymi możliwości Twojego biznesu. Wiem, że wiele osób tego nie lubi, jeśli jesteś jedną z ich to ja chętnie pomogę Ci przełożyć Twoje pomysły na konkretne działania i realne terminy 🙂   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.